Manavgat’ta 8 bin 960 öğrenciye aşı

2019-12-13 13:17:04 / / 174 kez görüntülendi

Manavgat’ta 8 bin 960 öğrenciye aşı

Manavgat İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde 8 bin 960 öğrenciye aşı yapılıyor. Manavgat İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aşur Eker, “Aşılama çalışmalarına bütün öğrencilerimizin katılması için velilerimizin de desteğine özellikle ihtiyacımız var” dedi.

Manavgat İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aşur Eker, Genişletilmiş Bağışıklama Programı kapsamında ulusal çocukluk dönemi aşılama takvimine uygun olarak ilçe genelinde 2019-2020 eğitim-öğretim yılı okul aşılarının başladığını söyledi. Sağlık Müdürü Dr. Aşur Eker, Okul Aşılama Programı kapsamında yapılan çalışmalarda Manavgat’ta birinci sınıfa giden 3 bin 917 ve sekizinci sınıfa giden 5 bin 43 olmak üzere toplam 8 bin 960 öğrenciye aşı yapılacağını ifade etti.

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aşur Eker; “Öğrencilerde aşı ile korunabilir hastalıkların ortaya çıkışını engellemek ve bu hastalıklardan kaynaklanan ölümlerin ve sakatlıkların önüne geçmek amacıyla bağışıklama danışma kurulunun önerdiği birinci sınıf öğrencilerine difteri, boğmaca, tetanoz ve çocuk felci aşılarından oluşan 4’lü karma ile Kızamık, Kızamıkçık ve Kabakulak; sekizinci sınıf öğrencilerine ise tetanoz, difteri aşısı uygulanacak” dedi.

Programla tüm öğrencilerin aşılanmasının hedeflendiğini dikkati çeken Eker, “Günümüzde insanları bulaşıcı hastalıklara karşı korumada aşılar kadar etkili, güvenli, kolay ve maliyeti etkin başka bir tıbbi uygulama yok. Aşıların yerine koyabileceğimiz başka bir araç ya da uygulama da bulunmuyor. Okul aşılamaları kapsamında ilkokul birinci sınıf ve ortaokul sekizinci sınıftaki tüm öğrencilerimizi aşılamayı hedefliyoruz. Aşılama çalışmalarına bütün öğrencilerimizin katılması için velilerimizin de desteğine özellikle ihtiyacımız var” dedi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER