Telefon dolandırıcılığı yöntemi ile 3 kişiyi dolandırdı

2019-11-16 11:50:56 / / 329 kez görüntülendi

Telefon dolandırıcılığı yöntemi ile 3 kişiyi dolandırdı

Kendisini polis olarak tanıtmak suretiyle üç ayrı dolandırıcılık olayına karışan şüpheli yakalandı. Meydana gelen 3 ayrı dolandırıcılık olayının şüphelisi H.T tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Antalya’da kendisini emniyet müdürü ve baş komiser olarak tanıtan ve 3 ayrı dolandırıcılık olayının şüphelisi H.S yakalanarak cezaevine gönderildi. Telefon dolandırıcılığı yöntemi ile vatandaşlardan yüklü miktarda para ve ziynet eşyası alan H.T, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan bir operasyon sonucunda yakalandı.

H.A’nın kendisini Emniyet Müdürü/Baş komiser olarak tanıtarak ve kimlik bilgilerinin çeşitli olaylarda kullanıldığını söyleyerek evinde bulunan ziynet eşyalarını istediğini, bunun üzerine  6 adet bilezik, 4 adet çeyrek altın, 3 adet yüzük, 1 adet bileklik, 1 çift küpe, 7 adet zincir kolye ve 5 bin TL nakit parayı evine gelen,  kendisini sivil polis olarak tanıtan şahsa vererek dolandırıldığı iddiası,

Müşteki N.Y ve H.Y’yi arayarak kendisini Cumhuriyet Savcısı ve Polis olarak tanıtan, FETÖ Terör Örgütüyle işbirliği yaptıklarını söyleyerek, Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan 1 milyon TL değerindeki dairesini L.Y isimli Emlakçılık yapan şahsa 200 bin TL paraya sattırdıkları ve banka hesabında bulunan 28 bin TL parayı, aynı gün Atatürk Parkı içerisinde, birinci olayın müştekisi olan ve kendisini birinci olaydaki şüphelilerin yönlendirmesiyle sivil polis olarak tanıtan V.A isimli şahsın, müştekiden aldığı toplam 228 bin TL parayı Şanlıurfa iline otobüsle giderek tanımadığı kişilere elden verdiği iddiası,

Müşteki E.I’yı arayarak, kendisini Komiser olarak tanıtan, adının FETÖ Terör Örgütü listesinde olduğunu söyleyerek evinde bulunan 4 bin 500 TL değerindeki 1 adet bileziğini kapısına gelen ve kendisini sivil polis olarak tanıtan şahsa vererek dolandırıldığı iddiası üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde çalışma başlattı.

Yapılan çalışmalarda 3 olayın şüphelisi H.T yakalanarak Cumhuriyet Başsavcılığı’nda hakkında yapılan işlemlerden sonra sevk edildiği Antalya Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER