TÜRSAB Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde

2019-11-16 11:50:13 / / 255 kez görüntülendi

TÜRSAB Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Bölge Temsil Kurulları aracılığıyla iç turizmdeki hareketliliği artırmak, acenteler arası iletişimi güçlendirmek ve yeni destinasyonlar oluşturmak için düzenlediği tanıtım ve keşif gezilerine devam ediyor.

TÜRSAB GAP ve Güneydoğu Anadolu Bölge Temsil Kurulları, seyahat acentelerine yeni iş imkanları oluşturmak, bölgeler arasındaki tanıtımı sağlamak amacıyla, Trakya Bölgesi’nde faaliyet gösteren acentelerden sonra, Çanakkale-Körfez Bölge Temsil Kurulu’na bağlı acenteleri da Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne davet etti. Tanıtım gezisine TÜRSAB Çanakkale-Körfez BTK Başkanı Ahmet Çelik ile beraber Çanakkale ve Balıkesir’de faaliyet gösteren 35 seyahat acentesi temsilcisi katıldı.

TÜRSAB GAP BTK Başkanı Soner Bacaksız ve Güneydoğu Anadolu BTK Başkanı Mehmet Akyıl’ın ev sahipliğinde 11 Kasım’da başlayan ziyaretin ilk durağı Gaziantep oldu. Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayan tanıtım gezisinde; kentin tarihi ve turistik noktaları ziyaret edildi. Seyahat acentesi temsilcilerine kentin turizm potansiyeli hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Geziye Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Erdem Güzelbey ve Kültür Turizm Daire Başkanı Oya Alpay katıldı.

Tanıtım gezisinin ikinci durağı Şanlıurfa’ydı. Seyahat acentesi temsilcileri Halfeti’de tekne turu yaptı. Sular altında kalan Savaşan Köyü’nü gezen katılımcılar gezi boyunca şehrin yöresel lezzetlerini de tattı.  Gezi kapsamında, Türkiye’nin en büyük müzesi olan Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ile tarihin sıfır noktası olarak kabul edilen Göbeklitepe ziyaret edildi.

Bölgeler arasındaki tanıtımı güçlendirmeyi amaçlayan gezi; Mardin turuyla devam etti. Seyahat acentesi temsilcileri, Süryanilerin en önemli kutsal mekanlarından Deyrulzefaran Manastırı’nın yanı sıra, eski Mardin evleri, Ulu Camii ve Eski Postane Binası’nı gezdi.

GAP tanıtım gezisinin son adresi Diyarbakır oldu. Katılımcılar Diyarbakır Ulu Camii, Zerzevan Kalesi, Hasanpaşa Hanı, Dört Ayaklı Minare ve Sülüklü Han gibi kentin simgesel yapılarını görme fırsatı buldu. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER