“Saadet öğretmenin ölümü intihar değil cinayettir”

2019-11-12 12:47:06 / / 794 kez görüntülendi

“Saadet öğretmenin ölümü intihar değil cinayettir”

Eğitim-İş Manavgat Temsilciliği Başkanı Ramazan Yılmaz, Gaziantep’te mesleğe başlayalı 2 ay olan Türkçe Öğretmeni Saadet Harmancı’nın intihar etmesi nedeniyle yaptığı açıklamasında, “Saadet Öğretmenin ölümü intihar değil cinayettir” dedi.

Gaziantep’te öğretmenliğe başlayalı 2 ay olan Türkçe Öğretmeni Saadet Harmancı’nın intihar etmesi konusunda Eğitim-İş Manavgat Temsilciliği Başkanı Ramazan Yılmaz bir açıklama yaptı. Başkan Yılmaz, “AKP iktidarının eğitimciyi yok sayan, köleleştiren, güvencesizliğe mahkum eden politikaları gencecik bir meslektaşımızı canından etmiştir” dedi.

Başkan Ramazan Yılmaz, Gaziantep'te bir okulda henüz iki ay önce göreve başlayan Türkçe öğretmeni Saadet Harmancı’nın, henüz 25 yaşında hayata veda ettiğini ifade ederek, “Meslektaşımız, intihar etmeden önce sosyal medya hesabından yazdığı "Öğrencilerim haklarını helal etsinler gözüm gibi baktım hepsine üzülmesinler ben yapamadım mobbinge uğramaktan. Her gün pamuk ipliğine bağlısınız sözünden bıktım usandım" notuyla, failleri parmağıyla göstermiştir” şeklinde konuşarak şunları söyledi:

“Evet, çiçeği burnunda bir eğitimci olmasına rağmen ölürken bile öğrencilerini düşünen Saadet öğretmen, cinayete kurban gitmiştir! O'nu sözleşmeli öğretmenlik politikasıyla güvencesiz çalışmaya iten bu iktidar öldürmüştür! Eğitimciye reva görülen bu statüsüzlük, art niyetli okul yöneticilerinin eline de koz vermekte ve binlerce öğretmenin hayatını zindana çevirmektedir. Saadet öğretmen, bizim tüm itirazlarımıza rağmen iktidarın elleriyle ördüğü bu güvencesiz sistemde can vermiştir.

Tüm ülkeyi yasa boğan bu hadiseyi, meslektaşımızın son mesajına rağmen "arkadaşlarına kızdığı için intihar etti" şeklinde haberleştiren yandaş medya da bu vicdansız manipülasyonuyla eline Saadet öğretmenin kanını bulaştırmıştır. Ülkede son iki haftada gerçekleşen yoksulluk, çaresizlik temelli intihar vakaları göstermiştir ki AKP düzeni içerisinde insanlarımız ölseler dahi muktedirleri yoksulluklarına inandıramamaktadır.

Saadet öğretmenimizin acı kaybı, bir milat olmalıdır. Eğitim-İş olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na sesleniyoruz:

- Öğretmenin ücretlisi, sözleşmelisi olmaz! Öğretmen öğretmendir! Öğretmenlerin yarın ne olacaklarını kara kara düşündükleri hiçbir sistemin başarılı olma ihtimali yoktur. Bu insanlık dışı kölelik düzenine derhal son verilmeli, öğretmenlerin iş güvenceleri, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi tahsis edilmelidir.

- Henüz mesleğe 2 ay önce başlamış Saadet öğretmene, her gün "Pamuk ipliğine bağlısın" diyecek kadar kötü kalpli, eğitimci düşmanı yöneticiler hakkında derhal soruşturma başlatılmalı ve gereği yapılmalıdır.

Meslektaşlarımıza da sesleniyoruz: Pamuk ipliğine bağlı değilsiniz! Yalnız değilsiniz! Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitim neferleri olarak, Eğitim-İş olarak her biriniz ile yoldaşlık için biz varız. İtildiğiniz çaresizlik, güvencesizlik çukurundan sizleri çıkaracak olan güç, dayanışma ve birlikte mücadeledir.” (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER