Sahte MİT-Polis tutuklandı

2019-11-12 12:46:41 / / 245 kez görüntülendi

Sahte MİT-Polis tutuklandı

Kendisini MİT görevlisi ve polis olarak tanıtmak suretiyle dolandırıcılık yapan 2 şüpheli yakalandı. Şüphelilerden İ.Ö tutuklanarak cezaevine gönderilirken A.S ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

 

Değişik şahıslar adına düzenlenmiş sahte kimlikleri kullanan bir şahsın kendisini MİT görevlisi ve polis olarak tanıttığı,  yanında bulunan bayan şahıs ile birlikte birçok vatandaşı dolandırdığı bilgisi elde edilmesi üzerine, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Asayiş Şube Müdürlüğü görevlileri çalışma başlattı.

Asayiş Şuba Müdürlüğü görevlileri, şüphelilerin ikamet ettiği adres ile kullanmış oldukları araçları tespit ederek,  Konyaaltı İlçesinde İ.Ö isimli şahıs ile A.S isimli kadını yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramada, nüfus cüzdanı, noterden verilme vekaletname asılları, dijital materyaller, cep telefonları ve sim kartları elde edildi ve emniyet yetkilileri tarafından el koyma işlemi yapıldı.
Şüpheliler hakkında yapılan incelemede, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne müracaatta bulunan müşteki H.E.T’ye kendisini MİT görevlisi, Polis olarak tanıtmak suretiyle Konyaaltı ilçesindeki 650 bin TL değerindeki dairesini almaya çalıştıkları, Konya İl Emniyet Müdürlüğü’ne müracaat eden müşteki M.Ç’yi kendisini MİT görevlisi, Polis olarak tanıtmak suretiyle 4 bin 800 TL, müşteki H.Y’yi yine aynı yöntemle 14 bin 200 TL dolandırdıkları iddia edildi.

Şüpheliler hakkında yapılan incelemede İ.Ö’nün çok sayıda “Nitelikli Dolandırıcılık” suçundan kaydının olduğu, “Nitelikli Hırsızlık, Hükümlü ve Tutuklunun Kaçması” suçlarından çok sayıda aranmasının olduğu, ayrıca şahsın yaklaşık 5 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezasının olduğu, şüpheli A.S’nin ise suç kaydının bulunduğu, aranmadığı anlaşıldı. 

Yakalanan 2 şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığınca haklarında yapılan işlemlerin ardından Antalya Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Şüphelilerden kesinleşmiş hapis cezası bulunan  İ.Ö tutuklanırken, A.S ise adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER