Bakan Çavuşoğlu ve Vali Karaloğlu Kızılay Dostları Gecesine katıldı

2019-11-12 12:44:02 / / 157 kez görüntülendi

Bakan Çavuşoğlu ve Vali Karaloğlu Kızılay Dostları Gecesine katıldı

Vali Münir Karaloğlu ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kızılay Antalya Şubesi tarafından Türk Kızılay'ının kuruluş yıl dönümüne özel düzenlenen, Kızılay Dostları gecesine katıldı.


'Hilal-i Ahmer' koleksiyonun sergilendiği geceye Vali Münir Karaloğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Türk Kızılay’ı Antalya Şube Başkanı Esra Özkoç ve pek çok iş insanı katıldı.
Gecede konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kızılay, AFAD ve TİKA'nın Türkiye'nin gururu olduğunu belirtti. Dünyadaki ülkelerin yardım konularını azaltırken Türkiye'nin çoğalttığını söyleyen Bakan Çavuşoğlu, "Bugün Türk Kızılay’ı, yani Hilal-i Ahmer dünyanın her yerinde dalgalanıyor" dedi. Antalyalıların hayırsever özelliğinden dolayı gurur duyduğunu ifade eden Bakan Çavuşoğlu, "Okulların isimlerine bakın hep hayırseverlerin isimleri ile dolu. Diğer taraftan hastanelerde polikliniklerde, camilerde hemşerilerimizin isimleri görülmektedir. İddia ediyorum ki Türkiye'nin en hayırsever ili ve ilçeleri Antalya'dır" dedi. Hilal-i Ahmerler'in objelerini herkesin gücü yettiğinde alıp iş yerleri evlerinde sergilemesini isteyen Bakan Çavuşoğlu, "Bende hem evine hem ofisime bir tane alacağım. Sizlerde alın ve böylelikle Türk Kızılay'ına da yardımda bulunmuş olursunuz" diye konuştu. Antalya Kızılay'ın yürüttüğü çalışmalarda destek veren sivil toplum kuruluşları ve firmalarına teşekkür eden Bakan Çavuşoğlu, yardımseverleri tek tek sahneye çağırarak plaketlerini takdim etti.
MERHAMET IŞIĞI
Mevlit Kandili’ni kutlayarak sözlerine başlayan Vali Münir Karaloğlu, “Bu akşam, rahmet ve mağfiret peygamberimiz Hz Muhammet Mustafa’nın doğum gecesi ve aynı zamanda milletimizin merhamet eli ve merhamet ışığı olan Türk Kızılay'ının kuruluş yıl dönümüne özel düzenlenen bir hayır gecesindeyiz. Rabbim ikisini de hayırlı eylesin” dedi.
Antalya’nın Kızılay konusunda ki eksikliklerinin giderilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Münir Karaloğlu, “Kızılay 150 yıldır bu milletin adına hem ülkemizde hem ülkemizin dışında gönül coğrafyamızda, uluslararası alanda çok önemli işler yapıyor. Projelerin hepsi makul ve yapılabilecek projeler. İnşallah biz bu akşam bu salondan çıkarken bu projelerin finansmanını sağlamış olarak çıkarız diye temenni ediyoruz. Katılan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından geceye katılan davetliler Hilali Ahmer satın alarak Türk Kızılay’ına katkıda bulundular. Gecede daha önceden Kızılay’ın projelerine katkı sağlayıp, destek verenlere plaket takdim edildi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER