Gururla, Saygıyla, Minnetle…

2019-11-11 13:26:03 / / 259 kez görüntülendi

Gururla, Saygıyla, Minnetle…

Manavgat’ta 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü, İlçe Anma Komitesi tarafından düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirildi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulması ile başladı. Saat 09.05’te 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra, Atatürk’ü Anma Günü Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde devam etti.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Manavgat’ta bir dizi etkinlikle gerçekleştirildi. Manavgat İlçe Anma Komitesi tarafından düzenlenen Atatürk’ü Anma Günü Manavgat Kaymakamlığı, Manavgat Belediye Başkanlığı, Siyasi Partiler ve STK’ların protokol sırası ile Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başladı. Saat 09.05’te siren eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşundan sonra İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı ile bayraklar göndere çekildi daha sonra yarıya indirildi.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Atatürk’ü Anma Günü etkinliği tamamlandıktan sonra Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’ndaki etkinliğe geçildi.

Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda müzik dinletisi eşliğinde öğrenciler tarafından yapılan Atatürk Resim Sergisi’nin açılışı yapıldı. Protokolün resim sergisini gezmesinden sonra tiyatro salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı, öğrenciler tarafından şiirler okundu. Özel Antalya Lisesi tarafından hazırlanan “İçimizdeki Atatürk” adlı oratoryo seslendirildi. Oratoryo ile birlikte zeybek ve vals gösterisi sonrası çeşitli dallarda ödül alan öğrencilere Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit tarafından madalyaların verilmesi ile 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri son buldu. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER