Manavgat Anaokulu öğrencilerine uygulamalı trafik eğitimi verildi

2019-11-09 11:58:23 / / 243 kez görüntülendi

Manavgat Anaokulu öğrencilerine uygulamalı trafik eğitimi verildi

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından Manavgat Anaokulu öğrencilerine uygulamalı trafik eğitimi verildi. Eğitimde karşıya güvenli geçiş, yaya geçidi, alt ve üst geçitlerin kullanılması, gece trafikte yayaların güvenli seyretmesi, temel trafik işaret ve levhaları uygulamalı olarak anlatıldı.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından Manavgat Anaokulu sabahçı 2. Sınıf öğrencilerine uygulamalı trafik eğitimi verildi.

Verilen eğitimde, güvenli okul ve trafik dedektifleri tanıtım ve bilgilendirme faaliyeti uygulamalı olarak anlatıldı. Eğitimde Manavgat Anaokulu bahçesine hazırlanan yaya geçidi üzerinde, karşıya güvenli geçiş, yaya geçidi, alt ve üst geçitlerin kullanılması, gece trafikte yayaların güvenli seyretmesi, temel trafik işaret ve levhaları uygulamalı olarak anlatıldı.

Öğrencilerin trafik kurallarını anlatmak, onların trafik bilinci geliştirmek amacıyla uygulamalı olarak gerçekleştirilen eğitimde, öğrencilerin trafikte karşılaşabilecekleri tehlikeler karşısında nasıl önlem almaları gerektiği, ayrıca trafikle ilgili akıllarına takılan soruları sorma fırsatı buldu. Manavgat Anaokulu sabahçı 2. Sınıf öğrencilerine trafik eğitimi ve meslek tanıtımından sonra Uygulamalı Trafik Eğitimi konulu yap-boz hediye edildi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER