Başkan Metin’den ikinci fabrika müjdesi

2019-11-08 11:33:03 / / 343 kez görüntülendi

Başkan Metin’den ikinci fabrika müjdesi

Manavgat Ziraat Odasını ziyaretinden sonra Taşağıl’da zeytin hasatı yapan TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Manavgat Ziraat Odası Başkanlığı’nın kurduğu zeytinyağı fabrikası konusunda yaptığı açıklama üzerine Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, ikinci fabrika müjdesini verdi.

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Manavgat ziyareti sırasında zeytin hasatına katıldı. Başkan Bayraktar Taşağıl’da merdivene çıkarak zeytin topladı. Daha sonra Manavgat Ziraat Odası’nın Zeytinyağı Fabrikası’nı gezen Bayraktar, “Anayasal bir meslek örgütü olmasına rağmen çiftçilerimizin taleplerini yerine getirmek, bu alandaki açığı kapatmak adına ekonomik faaliyetlere girmek zorunda kalıyoruz” dedi. Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin de, Manavgat’a ikinci zeytinyağı fabrikası müjdesini verdi.

Başkan Bayraktar, ziraat odalarının ülkenin bir başından diğer başına çiftçilerin hizmetinde gece gündüz çalıştığını, Anayasal bir meslek örgütü olmasına rağmen çiftçilerin taleplerini yerine getirmek, bu alandaki açığı kapatmak adına ekonomik faaliyetlere girmek zorunda kaldıklarını ifade ederek, “Odalarımız makine parkları kuruyor, tarım alet ve makinesi üretiyor, çok sayıda tahlil laboratuarı işletiyor, ürün satış mağazalarımızla çiftçimize ucuz ürün temin ediyor, örnek bahçe ve işletmeler kuruyor, ağaçlandırma çalışmaları yapıyor, hatta bu da yetmiyor, ürün işliyor, fabrika kuruyor. Manavgat Ziraat Odamız da bunlardan bir tanesi. Odamız zeytinyağı üretiyor, bunu da son teknolojiyi kullanarak günlük 120 ton kapasite ile yapıyor. Ürünü otomatik olarak paketliyor, fabrika faaliyete geçtiği 2011 yılından bu yana piyasa fiyatının üretici lehine oluşmasını sağlıyor. Bu gibi tesislerin yayınlaşması, üreticilerimize giden hizmetin kalitesinin arttırılması bizlerin en büyük arzusudur” dedi.

Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin’de 2011 yılında kurdukları fabrikayı geliştirdiklerini belirterek, fabrikaya yoğun talep olduğunu söyledi. Manavgat’ın doğu yakasına ikinci fabrikayı kurmayı hedeflediklerini anlatan Metin, “Şu an yer arıyoruz. Yer bulduğumuz zaman ikinci fabrikayı açmak istiyoruz. Bu yönde de üreticilerimizden yoğun talep var. Manavgat Ziraat Odamızın zeytinyağı fabrikası sıkım ücretleriyle ilgili Antalya’da borsa vazifesi görüyor.  Bu sıkım ücretiyle sadece Manavgat zeytin çiftçisine yıllık 4-4,5 milyon lira katkı sağlıyor. Bu para Manavgat çiftçisinin cebinde kalıyor” dedi. 

Zeytinyağı fabrikasını gezen Başkan Şemsi Bayraktar daha sonra üreticilerin sorunlarını dinledi. Bayraktar daha sonra üreticilere yemek servisi yaparak birlikte yemek yedi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER