Refik İnci, “Türkiye’de ses getireceğiz”

2019-10-12 12:02:31 / / 534 kez görüntülendi

Refik İnci, “Türkiye’de ses getireceğiz”

Manavgat’ta açılan Boğaziçi Anadolu Lisesi, Manavgat Basını ile buluştu. Eğitimin tecrübeli isimlerinin bir araya geldiği Boğaziçi Anadolu Lisesi Müdürü Refik İnci, hedeflerinin çok yüksek olduğunu ifade ederek, “Manavgat eğitim camiasında çıtayı çok yükseltmeyi hedefledik” dedi.

Manavgat’ta hedefi çok yüksek olan Manavgat Boğaziçi Anadolu Lisesi açılarak 2019-2020 Eğitim Öğretim yılına başladı. Okul Müdürü Refik İnci, Kurucular Fatma Delikkulak, Polat Selçuk ve öğretmenler Manavgat Basını Has Bahçe Restoran’da sabah kahvaltısında bir araya geldi. Açılış konuşmasını yapan Refik İnci, “Amacımız her bir değer abidesini daha değerli bir abide haline getirebilmek için maneviyatlarıyla Atatürk İlke ve İnkılaplarıyla bir bütün oluşturacak çağdaş aydın nesiller yetiştireceğiz” dedi.

Kahvaltıdan sonra bir konuşma yapan Okul Müdürü Refik İnci, hedefi eğitim ve öğretimde sadece Manavgat’ın değil, Antalya’nın ve Türkiye’nin en iyi okullarından biri olan okul müdürlüğüne ‘tecrübeli eğitimci, ressam ve yazar Ahmet Refik İnci’  olarak kendisinin tercih edildiğini ifade ederek, “Fatma Delikkulak ve Polat Selçuk tarafından kurulan Manavgat Boğaziçi Anadolu Lisesi olarak, 2019-2020 eğitim öğretim yılına hızlı bir giriş yaparak Manavgat eğitim camiasında çıtayı çok yükseltmeyi hedefledik. 26 öğretmen,3 rehberlik ve 1 psikologla yola çıktık” şeklinde konuşarak şunları söyledi:

ÇAĞDAŞ AYDIN NESİLLER YETİŞTİRECEĞİZ

“Manavgat’ta eğitim camiasına lider olacağına inandığım okulumuzun büyük hedefleri için heyecan ve sorumluluk duyuyorum. Her öğrencimize özel olduğunu hissettirecek; gelecek hayatının her alanında başarılı, saygın, vatanımızı çok seven, mutlu birey olmalarını hedefliyoruz. Mevcut 9-10-11 ve 12. Sınıf öğrencilerimizi ‘Ne çabuk geçti Boğaziçili yıllarımız’ diyecekleri lise yıllarından sonra; hayat içinde öğrenerek, üreten ve doğrudan yaşama katılan nitelikli gençler olarak mezun edip hedeflerine ulaşmalarını sağlamak en önemli amacımız.

Bu amaç her bir değer abidesini daha değerli bir abide haline getirebilmek için maneviyatlarıyla Atatürk ilke ve inkılaplarıyla bir bütün oluşturacak çağdaş aydın nesiller yetiştireceğiz.

Çok kıymetli öğrencilerimize ben ve çok kıymetli öğretmen kadromuz; ülkesine faydalı, milli ve manevi değerlerine bağlı, ailenin önemini kavrayan, müspet ilimlerle şekillenecek, Cumhuriyet değerlerinden taviz vermeyecek bireyleri yetiştirmeyi hedefledik. İddia ediyorum yıllar sonra da ‘Manavgat Boğaziçiliyim’ demenin gururunu yaşatan bizim okulumuz diyeceği bir eğitim yuvası oluşturduk.

Okulumda görev alan değerli arkadaşlarım branşlarında ve örnek davranışlarıyla kendilerini ispatlamış, çocuklarımıza temel eğitimle birlikte destekleyici ve yönlendirici eğitim verecek ekip ruhu ile başarıya odaklanmış öğretmenlerimdir.

Milli Eğitim Bakanlığı müfredatının yanı sıra,  müfredata aykırı olmayacak şekilde özel eğitim yöntemleri uygulanacak okulumuzla öğrencilerimiz için yurt içi ve yurt dışı etkinlikleri düzenleyeceğiz. Sadece test çözen ve üniversite sınavında zirveyi hedeflerken biz de kabiliyeti, yeteneği olanlara da fazlasıyla istediklerini vereceğiz.

Kısacası; mutlu ve başarılı genç bireyler yetiştirmek en büyük hevesim, yol haritam hazır, okulum hazır, öğretmenlerim hazır. Böyle güzel bir okul Türkiye’mize hayırlı olsun.”

EN BÜYÜK YATIRIM İNSANA YAPILAN YATIRIMDIR

Boğaziçi Anadolu Lisesi Kurucusu Polat Selçuk da yaptığı konuşmasında, Manavgat’ın orta öğretim gençliğine yeni bir seçenek olabilecek bir kurum açabilmiş olmanın derin hazzı ve heyecanı içerisinde olduklarını belirterek, “Manavgat Boğaziçi Anadolu Lisesi olarak inanıyor ve biliyoruz ki en büyük yatırım insana yapılan yatırımdır. Eğitim; Cehaletin sığınaklarını aydınlatabilecek en temel kaynaktır. Ayrıca çağdaş uygarlık düzeyine çıkabilmenin eğitimden başka bir yolunun olmadığı da bir gerçektir” şeklinde konuştu.

Manavgat’ın orta öğretim süreci ile ilgili bir durum ile tespiti yapan Polat, Manavgat’ta toplam 22 lisede bulunan 457 derslikte 11 bin civarında öğrencinin eğitim ve öğretim gördüğünü, buna karşılık Manavgat’ta 12 adet özel lisede bulunan 165 derslikte ise 2 bin civarında öğrencinin eğitim hayatını sürdürmekte olduğunu söyledi. Manavgat’ta lise düzeyinde özel liselere giden öğrenci oranının yüzde 15 civarında olduğunu bu oranın Türkiye genelinde ise yüzde 2 civarında olduğunu söyleyen Polat konuşmasını şöyle sürdürdü:

Ülkemiz için en önemli ve en temel sorunun eğitim olduğu gerçeği hemen herkes ve her kesim tarafından kabul görmektedir. Ancak nüfusun artış hızı ve eğitime ayrılan kaynakların yetersizliği nedeniyle eğitim alanında özel sektör yatırımlarının kaçınılmaz olduğu da bir gerçektir. Ülkemizde özel eğitim kurumlarının akademik ve ekonomik katkıları büyük bir takdir ve kabul görmesine rağmen maalesef özel okullara giden öğrenci oranı yüzde 2 civarındadır. Bu oran İsviçre’de yüzde 6, İsveç’te yüzde 8, İspanya’da yüzde 34, Hollanda’da yüzde 73’tür.

Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesi olarak; çağın gereksinimleri ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarına göre sağlıklı bir eğitim ve öğrenme ortamı oluşturduk. Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesi olarak: Gençlerimize bütüncül bir yaklaşımla, onların yaşamın tüm alanlarında başarılı olabilmeleri için gerekli destek programlarımızı uygulamaktayız. Öğrencilerimizin oyun oynayabilme ve hayal edebilme gücünü ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Biliyoruz ki her öğrencinin kendine özgü bir gelişimi vardır. Bu süreçleri akademik boyutta izlemek, yönlendirmek ve geliştirerek sonuca taşımak temel hedeflerimiz arasında olacaktır.

Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesi, sevgi, emek, deney ve proje temelli bir eğitim sistemini başarıyla yürütmeyi hedeflemiş ve bu doğrultuda öğretim yöntemlerini ve öğretim araçlarını çağdaş bir çizgiye taşımıştır. Eğitim ve öğretimin her kademesinde oryantasyon süreçlerini titizlikle uygulamaktayız. Öğrencilerimizi en az kendi çocuklarımız kadar seveceğiz, sevginin emek olduğu bilincini onlara aşılayacağız.

Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesinde öğrencilerimiz eğitimde devrim niteliğindeki 3D (üç boyutlu) sinema teknolojisi ile tanışacak, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik ve Geometri gibi dersleri eğlence ve oyunla birleştirerek kalıcı bir öğrenme süreci yaşamaktadırlar. Öğrencilerimizin etüt ve ödev programları onların günlük yaşam alanlarını daraltmayacak bir anlayışla titizlikle hazırlanmakta ve uygulanmaktadır. Ödevlendirilme süreçleri ve geri bildirimleri rehberlik koordinasyon başkanlığımızda değerlendirilmekte ve raporlandırılarak sayın velilerimizin ilgi ve bilgilerine sunulmaktadır. 3 tane PDR ve 1 tane psikologumuzla öğrencilerimizi öğrenmeye hazır, özgüvenli ve başarıyı hedefleyen yüksek birmotivasyon içerisinde tutmaktayız. İnanıyor ve umut ediyoruz ki Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesi Manavgat’ın orta öğrenim gençliği için yeni seçenek oluşturacaktır.

Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesi, Öğrencilerimize düşünme ve öğrenmeyi öğretmeye odaklı; bire bir eğitim olanağı sunmaktadır. Öğrencilerimizin her birine eşit uzaklıkta olup, eşit fırsatlar sunmaktadır. Öğrencilerimizi yaşama hazır, sağlıklı, mutlu ve erdemli bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflemiştir. Eğitimde akademik başarıları hedefledik ve etkin bir PDR hizmeti ile öğrencilerimize üniversite seçme alternatifleri oluşturmaktayız.

Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesi olarak öğrencilerimizi; Yeni gelişmelere açık, akıl, bilim ve teknoloji üretimine yatkın, Akıl ve bilimin aydınlığında ülkesine ve dünyaya fayda üretebilen, girişimci, demokrat, kültürlü, fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür ve erdemli nesiller olarak yetiştirilmesine ortam ve olanak sağlamak temel misyonumuzdur.” (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER