Havalimanında 5 kilogram eroin yakalandı

2019-10-11 12:16:40 / / 200 kez görüntülendi

Havalimanında 5 kilogram eroin yakalandı

Antalya Havalimanı’nı kullanarak ilimize uyuşturucu madde getiren yabancı uyruklu 1 şahıs tutuklandı. V.M isimli İran uyruklu şahsın valizinde yapılan aramada, zulalanmış 5 kilogram eroin ele geçirildi.

 

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Hudut Büro Amirliği görevlilerince ilimize havalimanını kullanarak diğer illerden ve ülkelerden gelen yolcular üzerinde risk analizine dayalı olarak yapılan çalışmalarda, İran uyruklu V.M’nin valizinde 5 kilogram eroin yakalandı.

V.M isimli İran uyruklu şahsın Hakkari ilinden Ankara aktarmalı Antalya’ya uyuşturucu madde getireceği yönünde bilgiler elde eden Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Hudut Büro Amirliği görevlileri, elde edilen bilgiler doğrultusunda uçak ile Antalya Havalimanı’na gelen şahsın üzerinde ve eşyasında yapılan aramalarda şüpheli şahsa ait olan valize zulalanmış vaziyette 5 kilogram eroin ele geçirdi.

İran uyruklu V.M isimli şahıs hakkında “Uyuşturucu-Uyarıcı Madde Nakletmek, Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapmak” suçundan işlem yapıldı. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından işlemlerinin tamamlanmasından sonra şüpheli şahıs V.M tutuklanarak cezaevine gönderildi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER