Boğaziçi Koleji, Yazar Aktaş’ı konuk etti

2019-10-10 13:28:29 / / 325 kez görüntülendi

Boğaziçi Koleji, Yazar Aktaş’ı konuk etti

Kitapları satış rekoru kırıyor, özellikle genç nesil tarafından tanınan, sosyal medyaya kısa sözler ile yazarlık hayatına başlayan Miraç Çağrı Aktaş, Manavgat Boğaziçi Koleji’nin konuğu oldu. Boğaziçi Koleji Müdürü yazar ve aynı zamanda ressam olan Refik İnci tarafından konuk edilen Yazar Miraç Çağrı Aktaş, öğrenciler ile buluştu.

Manavgat Boğaziçi Kolleji Yazar Miraç Çağrı Aktaş’ı konuk etti. Manavgat doğumlu olan Aktaş’ın kitapları satış rekorları kırıyor. 24 yaşında olan Aktaş’ın şu ana kadar basılmış ve yüz binlerce satılan tam 6 kitabı var. Manavgatlı olması sebebiyle öğrencilerle buluşmasını sağlayan isim ise yazar ve aynı zamanda ressam olan Boğaziçi Koleji Müdürü Refik İnci.

Öğrencilerle buluşmasından önce sorularımıza yanıt veren Miraç Çağrı Aktaş, kendisini bir yazar olarak tanımlamıyor, sadece yazmayı sevdiğini söylüyor. Sosyal medyada kısa sözler ile başlayan, daha sonra takipçileri tarafından “Kitap yaz” sözlerine kendi deyimi ile kulan asan Aktaş, “Manavgat doğumluyum, çocukluğumu Manavgat’ta geçirdim. Kitap yazmaya kısa sözler ile başladım. Beni sosyal medyada takip eden insanlar kitap yazmamı çok istedi ama ben belli bir süre istemedim. Sosyal medyada o gurup  ‘Artık bir kitabın olmalı’ şeklinde bana çok sahip çıkmaya başladı. Ben de bu çağrılara kulak verdim ve ilk kitabım olan Bana Seni Seviyorum Deme isimli kitabımı çıkarttım. Yaşın da vermiş olduğu duygusal bir kitap. Daha sonra kitap yazmaya devam ettim. Baktım ki insanlar benim kitaplarımda benim yazdıklarımı buluyorlar, kendi acılarını buluyorlar. Bu bana daha çok ivme kazandırdı” şeklinde konuştu.  

“MANAVGAT’IN KENDİ YAZARLARINA SAHİP ÇIKMADIĞI KONUSU DOĞRU”

Kendisine en büyük desteği okuyucularının verdiğini, bunun biraz türle de alakası olduğunu ifadse eden Yazar Aktaş, “İçerik, hangi kitleye hitap ediyor, hedef kitle çok önemli. Görüldüğü üzere genç bir kesim destek veriyor” şeklinde konuşarak şunları söyledi:

“Biz de elimizden geldiği kadar bu genç kesime yol göstermeye çalışıyoruz, faydalı olmaya çalışıyoruz. Aslında ben her imza günlerimde, söyleşilerimde onlara hangi kitap olursa olsun kitap okumalarını şiddetle tavsiye ediyorum. Manavgat’ın kendi yazarlarına sahip çıkmadığı konusu doğru, bu konuda eksiklikler var. Manavgat’ta kitap fuarı kurulmuyor, kurulduğu zaman ilgi görmüyor. Geçen sene kuruldu, bana da zaten Manavgatlı olmama rağmen davet gelmedi. Ben başka yerlerde kendi ilçesinden, mahallesinden yazar çıktığı zaman fazla derecede sahip çıktıklarını gördüm. Burada bir problem var ama ben problemin ne olduğunu hiç anlamadım. Benim Manavgat’ta yüzlerce okuyucum var, AVM’den bana teklif geliyor ama neden ben AVM’ye geleyim? Neden bir kitap fuarına gelmeyeyim? Meydanda bir yöresel çadır kurulsa, tanınmış düşünürler, yazarlar davet edilse, biz de gelsek, imza günü yapsak. Çok güzel olur ama.”

KİTAPLARIMDA EDEBİ BİR DEĞER YOK

Kendisini yazar olarak görmediğini, sadece yazmayı sevdiğini ifade eden Miraç Çağrı Aktaş, “Refik İnci Hocam sağ olsun bizi buraya davet etti. Refik Hocam da edebiyatçı ama genelde edebiyatçılar beni sevmez. Ben edebiyatçı olmadığım için kitaplarımda edebi bir değer yok. Ben kendimi yazar olarak da görmüyorum, sadece yazmayı seviyorum. İnsanlar bu yazdıklarımda hayatlarını görüyorlar, ben de mutlu oluyorum.

Öğrencilere hayatta hiçbir şeyin, bahanenin, engelin, kaygının, ön yargının başarıya engel olamayacağından bahsedeceğim. Bana da olamazsın, yapamazsın dediler. Bunları bana söyleyenlere baktım, herkes kendisi yapmaya çalıştı ama yapamadı. Hiçbir şeye aldırmadan daima önlerine bakmalarını tavsiye edeceğim. Ne kadar faydalı oluruz bilmiyorum” dedi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER