Müdür için veliler Kaymakamlığa yürüdü

2019-09-17 12:01:43 / / 314 kez görüntülendi

Müdür için veliler Kaymakamlığa yürüdü

Manavgat Öger İlköğretim Okulu Müdürü Saim Yiğen’in görevden alınmasına öğrenci velileri tepki gösterdi. Veliler ilçe kaymakamı Mustafa Yiğit’le görüşerek okul müdürünün tekrar görevine dönmesini istedi.

Manavgat’ta bulunan Öger İlkoğretim Okulu’nun bahçesine yaz başında yapımına başlanan 3 derslikli Hüseyin Görkem Göksoy anasınıflarının ayrı bir anaokuluna dönüştürüldü. Yarın Antalya Valisi tarafından açılışı yapılacak olan anaokulunun ayrı bir müdürlük olması konusunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir’le yaşadığı sözlü tartışma sonucunda Öger İlkoğretim Okulu müdürü Saim Yiğen, dün akşam saatlerinde görevinden alındı. Müdüre görevden alındığı sözlü olarak tebliğ edilirken olayı duya öğrenci velileri dün akşam saatlerinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir’le görüştü

Okul müdürünün görevden alınmasına tepki gösteren veliler okul bahçesinde toplandı. Öğrenci velilerinden Lütfü Küçükoğlu, müdürün görevden alınmasını istemediklerini belirterek, “Biz buraya okul müdürümüze destek vermek için geldik. Onun yeniden okuluna gelmesini istiyoruz” dedi. Öğrenci velisi Sıtkı Fansa’da, yapılanların okul müdürüne bir haksızlık olduğunu belirterek, “10 yıldan bu yana bu okulda veliyim. Benim yeğenlerimde burada okudu. Saim Yiğen’den önce biz 2 müdür daha gördük. O dönemle şimdiki farkı buradaki bütün veliler bilir. Biz müdürmüzden çok memnunuz. Eğitimde, okul idaresinde, okuldaki düzenlemeden çok memnunuz. Bizim burada (dışarıda) danışmamız yoktu, kantinimiz yoktu, anasınıfı da yoktu, hepsi yeni yapıldı. Daha önceden hepsi okulun içindeydi. Biz müdürümüzün gitmesini istemiyoruz. Biz müdürümüzün burada kalmasını istiyoruz” dedi. Perihan adlı bir veli de olayı dün öğrendiklerini ancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden açıklama alamadıklarını söyledi.

Yücel Aslan’da öğrenci velilerine yaptığı konuşmada, okul bahçesinde toplanmalarının müdür Saim Yiğen’e bir fayda sağlamayacağını, ayrıca bulundukları yerin okul olduğunu ve öğrencilerin derslerinin engellenmemesi gerektiğini belirterek, “Biz okul müdürümüzün yanındayız ve onun yeniden görevine dönmesini istiyoruz. Bunun için önce Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ardından da ilçemizin mülki amiri olan Kaymakamlığa gidelim. Derdimizi anlatalım. Okul müdürümüz Saim Yiğen’in yeniden göreve getirilmesini isteyelim” dedi.

Yücel Aslan’ın sözleri üzerine veliler Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gitti. Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir’in kaymakamlığa gittiğini öğrenen velilere, bina önünde alkışlı protesto yaptı. Manavgat Kaymakamlığı’na giden veliler bir süre bekledi. Öğrenci velilerinin temsilcilerini kabul eden Kaymakam Mustafa Yiğit, okulda yaşanan olaylardan haberdar olduğunu belirterek, “Orada bulunan anaokulumuz yarın Sayın Valimiz tarafından açılacak. Burada anaokulu olurken okul müdürümüz hiç itiraz etmemiş” dedi. Yaşanan olaylarla ilgili soruşturmacı görevlendireceklerini belirten Kaymakam Yiğit, soruşturma sonucunda herşeyin ortaya çıkacağını söyledi. Veli temsilcileriyle Kaymakam Yiğit’in görüşmesi basına kapalı olarak bir süre daha devam etti.

Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit’in yanından çıkan veli temsilcileri, okul müdürleri Saim Yiğen’in görevine dönmesi için dilekçe yazılmasını istendiğini belirtti. Bunun üzerine öğrenci velileri ayrı ayrı dilekçe yazdı ve dilekçeler Kaymakamlığa teslim edildi.

Diğer taraftan Kaymakam Mustafa Yiğit’le görüşmeyi bekleyen öğrenci velilerinden biri, bina önünde bulunan Atatürk büstünü sildi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER