Manavgat Belediyesi 5 bin kişiye aşure dağıttı

2019-09-11 12:29:08 / / 239 kez görüntülendi

Manavgat Belediyesi 5 bin kişiye aşure dağıttı

Manavgat Belediyesi, gelenek ve görenekleri yaşatmak, birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirmek amacı ile Cumhuriyet Meydanı Sergi Alanı’nda 5 bin kişilik aşure dağıttı.

Manavgat Belediyesi Muharrem Ayı nedeniyle Cumhuriyet Meydanı Sergi Alanı’nda 5 bin kişiye aşure dağıttı. Manavgat Belediyesi tarafından gelenekselleştirilen aşure etkinliğinde Başkan Şükrü Sözen eşi Hatice Sözen ve CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar vatandaşlara aşure dağıtımını kendi elleri ile yaptı.

Cumhuriyet Meydanı altında bulunan sergi alanında yapılan aşure etkinliğine Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, belediye meclis üyeleri, oda başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Muharrem ayındaki düzenlediğimiz bu geleneğin anlamı çok büyük. Tüm Manavgat halkımızın bugün bu etkinlikte buluşması çok güzel. Bu vesileyle yüzyıllardır süregelen bu geleneğin Manavgat’ımızda birlik ve beraberliği pekiştirmesini, herkese bolluk, bereket ve hoşgörü getirmesini diliyorum” dedi. (Haber Merkezi)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWITTER'DA PAYLAŞ


+19
°
C
H: +22°
L: +18°
Manavgat
Çarşamba, 24 Ekim
7 Günlük Hava Tahmini
Sa Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +20° +20° +18° +21° +22°
+19° +17° +16° + + +10°

GÜNCEL HABERLER